Koncert noworoczny PDF Drukuj Email

 

 

Do udanych zaliczyć można koncert noworoczny, połączony z promocją nowej płyty kolędowej Chóru ATH, który odbył się 5 stycznia 2011 r. w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej. Koncert wzbudził takie zainteresowanie, że sala pękała w szwach, a część gości musiała ją niestety opuścić, bo zabrakło miejsc na widowni. W zamian gości otrzymali ponad 2 godzinny koncert, który nagrodzony został owacją na stojąco.

Podczas koncertu chór wykonał utwory z płyty kolędowej. Koncert zaczął się od wykonania utworu, który na płycie co prawda się nie znalazł, ale jego tekst mówi o narodzeniu Pana. Chór zaczarował publiczność utworem Mortena Lauridsena O Magnum Misterium, który wykonywany był przy zgaszonych światłach. Każdy z chórzystów trzymał w ręce lampion, mieniący się kolorami. Po tak niezwykłym wprowadzeniu w świąteczną atmosferę, zespół wykonał pięć kolęd a capella. Jedną z wykonywanych kolęd były Tryumfy Króla Niebieskiego w opracowaniu Kazimierza Dudy, który zaszczycił chór swoją obecnością na koncercie.

Po tej części koncertu na scenie pojawili się instrumentaliści - usłyszeć było można skrzypce (Piotr Sadowski, Maria Sadowska), altówkę (Marcin Stanclik), wiolonczelę (Joanna Majcherczyk), flet (Magdalena Kania), obój (Jacek Kubik), klarnet (Łukasz Iskrzycki) oraz instrumenty perkusyjne (Joanna Iskrzycka). Chórowi towarzyszyła także solistka Violetta Rak (sopran), która wykonała partię solową w trzech kolędach. Oprócz śpiewu, widzowie mieli także okazję usłyszeć ciekawe historie dotyczące kolęd oraz tradycji Bożego Narodzenia, które przybliżyła pani prof. Anna Węgrzyniak. Na koniec koncertu dyrygent chóru dr Jan Borowski złożył podziękowania wszystkim osobom, które współpracują z zespołem na co dzień, jak i tym osobom, które brały udział przy nagrywaniu płyty. Podczas koncertu obecne były wszystkie osoby, bez których ta płyta nie miałaby szansy powstać. Podziękowania skierowane były do aranżerów kolęd - Mateusza Walach i Krzysztofa Maciejowskiego, Janusza Kohuta, który zajmował się reżyserią dźwięku i masteringiem oraz do władz uczelni, które wspierały chór w tym projekcie w każdy możliwy sposób.

Na sam koniec życzenia wszystkim złożyły dzieci z zespołu ludowego z Koniakowa ubrane w tradycyjne stroje.

Całość koncertu poprowadził Andrzej "Mróz" Czarny

Relację fotograficzną z koncertu można obejrzeć w galerii chóru.

Reportaż o koncercie:

Tryumfy Króla Niebieskiego:

Kolęda I (Chrystus Pan się narodził):

 
Joomla SEO by AceSEF

Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij